تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - افشای طرح حمله برق‌آسای اسرائیل به سوریه و واكنش ایران

 
 
حمله به سوریه
مرصوص - دیده بان : یك دیپلمات غربی، دلیل واقعی ورود دو ناو نظامی ایران به سواحل سوریه را مقابله با طرح محرمانه آمریكا و رژیم‌صهیونیستی دانست كه بر اساس آن تل‌آویو قصد دارد با حمایت آمریكا به سوریه و لبنان حمله برق‌آسا انجام بدهد.
یك دیپلمات غربی در امان (پایتخت اردن) در گفت‌وگو با روزنامه السفیر لبنان از طرح رژیم صهیونیستی و آمریكا برای اقدام نظامی فوری در منطقه پرده برداشت و اعلام كرد كه این اقدام برای بازیابی وضعیت دلخواه، در منطقه است.

این منبع كه خواست هویت و منصبش فاش نشود به روزنامه السفیر گفت: ورود دو كشتی جنگی پیامی از ایران برای همه كسانی در رژیم صهیونیستی است كه به نحوی با این مسئله ارتباط دارند، مبنی بر اینكه اگر اسرائیل به سوریه حمله كند، با واكنش ایران مواجه خواهد شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی شبكه العالم به نقل از السفیر اعلام كرد، این دیپلمات با توجه به اطلاعات خود در حوزه ماموریت‌های میدانی منطقه‌ای خود افزود: این دو كشتی جنگی مجهز، در شرایط خاص به عنوان مقر فرماندهی موشكی ایران به شمار می‌روند، این دو ناو جنگی همچنین توانایی ورود به هر جنگ الكترونیك را داشته و در برابر هر حمله هوایی نیز قادر به دفاع از خود می‌باشد كه این مزیت نیز به دلیل در اختیار داشتن سیستم دفاع موشكی مشابه اس300 است كه ایران پس از امتناع روسیه از فروش این سیستم‌ها، آن را از طرف سومی خریداری كرده است.

این منبع ورود دو ناوچه جنگی ایران را در چارچوب آمادگی اسرائیل برای برافروختن هر بحران به دلیل اوضاع استراتژیك، بی‌سابقه دانست.

بنا بر این گزارش، عوامل پیدایش این وضع نگران كننده برای اسرائیل را، نبود عامل اطمینان بخش دانست كه پیش از این رژیم سابق مصر آن را به وجود می‌آورد كه حتی اگر رژیم جایگزین مبارك اندكی به سیاست‌های سابق این كشور پایبند باشد، باز اعتماد اولیه حاصل نمی‌شود؛ زیرا تحولات سیاسی این كشور نتایج تضمین شده‌ای ندارد و هیچ كس نمی‌داند نتیجه درگیری حكومت بعدی در آینده نزدیك بین بقایای نظام و گروه‌های مردمی مصر از جمله گروه اخوان المسلمون و لیبرال‌های ملی‌گرای مخالف با آمریكا و اسرائیل چه خواهد شد.

این منبع در ادامه در مورد دلایل ورود ناوهای جنگی ایران به دریای مدیترانه افزود: بدبینی كه در خصوص وضعیت مصر به وجود آمده بیانگر آن است كه اسرائیلی‌ها شش ماه فرصت دارند تا در مرزهای خود با مصر با وضع مشابهی با آنچه كه در مرزهای لبنان است، مواجه نشود به ویژه در پرتو برآوردهایی مبنی بر اینكه تشكیلات خودگردان فلسطین در رام الله اولین قربانیان تغییرات مصر است و جنبش حماس اولین جریانی است كه به ویژه در صورت احتمال بازگشایی مرزهای غزه و مصر از این ره‌آورد استفاده می‌كند، زیرا تجربه نظامی و تسلیحاتی حزب‌الله را با خود دارد.

از این رو فرماندهان نظامی اسرئیلی خود را در برابر یك خطر واقعی می‌بینند كه كابینه امنیتی رژیم صهیونیستی 20 فوریه گذشته خطرناك بودن آن را پذیرفت؛ مسئله‌ای كه رای نهاد حاكم بر اسرائیل را بر كرسی می‌نشاند مبنی بر اینكه اسرائیل باید با هر قیمتی كه شده اوضاع را به نفع خویش برگرداند؛ یعنی حمله سریع و فوری به سوریه و لبنان تا از این طریق خطر سوریه و حزب‌الله را از شمال مرزهای خود دور كند و در مرحله بعد نیز بر مرزهای فلسطین و مصر به شكل كامل سیطره پیدا كند و از قاچاق اسلحه برای حماس جلوگیری نماید.

این منبع افزود: تصمیمات اسرائیل به آمریكائی‌ها كه از اوضاع اسفناك این رژیم آگاه شده‌اند، ابلاغ شده است، اما آمریكایی‌ها به شدت نگران نظامیان خود در عراق هستند كه در صورت بروز هرگونه جنگی ممكن است با حملات سوریه مواجه شوند. اما بر اساس اعلام این منبع، اسرائیل متعهد شد پس از وارد كردن ضربه محكم به حزب الله در دره بقاع و سپس دور زدن ارتش سوریه در لبنان و رسیدن به اطراف دمشق طی چند روز، رژیم سوریه را در چند هفته سرنگون كند و گروه‌های سوری مقیم خارج و هم پیمان اسرائیل نیز مردم سوریه را به شورش علیه دولت سوریه تحریك كنند. اسرائیل به آمریكا متعهد شده است در صورت به نتیجه رسیدن این طرح، به سرعت از اطراف دمشق عقب‌نشینی كرده و كنترل سوریه را به مخالفان واگذار كند.

این دیپلمات غربی تصریح كرد: اسرائیل خود را برای بد و بدتر آماده كرده است و آن، این است كه چنین جنگی اصلا نتیجه تضمین‌شده‌ای ندارد و قدرت موشكی اسرائیل برای هیچ‌كس ناشناخته نیست به طوری كه چنین قدرتی كابوسی واقعی برای ساكنان اسرائیل است و از طرف دیگر آماده است تا درگیری‌های مذهبی ساختگی را كه گروهك‌های تكفیری در سوریه ایجاد می‌كنند، تحمل كند.

منبع : فارس


ادامه مطلب

Share طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: افشای طرح حمله برق‌آسای اسرائیل به سوریه و واكنش ایران، حمله به سوریه، عبور ناوهای ایرانی از کانال سوئز، روزنامه السفیر لبنان، رژیم صهیونیستی، شبكه العالم،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 اسفند 1389 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :