تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - درس اخلاقی فراموش نشدنی اردوغان به سارکوزی

 
 
نیکولا سارکوزی
مرصوص - دیده بان : نیکولا سارکوزی رییس جمهور کنونی فرانسه به خودکامگی و استبداد معروف است و این موضوع در تعامل وی با کشورهای عربی و اسلامی و امور متعلق به مسلمانان بیشتر خود را نشان می دهد. روابط فرانسه با کشورهای عربی و مسلمان در دوره کنونی ریاست ساکوزی در بدترین شرایط خود قرار دارد. وی در اصل فرانسوی نیست و پدرش مجارستانی و مادرش نیز یهودی است و به همین دلیل وی پیوسته از یهودیان و حق موهوم آنان دفاع می کند و شیفته آمریکاییان است.

با توجه به همین ویژگی های ساکوزی، عجیب نیست که وی به مخالفت با شعایر بزرگ اسلامی از جمله حجاب بپردازد و دستور دهد تا حجاب در این کشور ممنوع شود. وی با خودسری و بی فکری در جمع مسلمانان فرانسه اعلام می کند که در ماه رمضان نوشیدن قهوه فرانسوی در صبح روزه را باطل نمی کند. وی نماز تراویج را نیز مورد تهاجم قرار می دهد و می گوید که مسلمانان فرانسه نباید نماز را مانند مسلمانان شرق به جای آورند که بعد از نماز عشا مدتی به طول انجامد. بر همین مبنا سارکوزی دستور داد که در ماه رمضان بعد از نماز عشا درهای مساجد را بلافاصله ببندند تا مردم به خانه هایشان بروند و به ادعای وی به تماشای تلویزیون فرانسه بنشینند.

ساکوزی هیچگاه از حمایت اسراییل دست نکشیده و غفلت نورزیده است و وی هیچگاه تمایلات صهیونیستی خود را که در رفتار سیاسی وی بسیار تاثیر گذاشته است، مخفی نگه نمی دارد. در مقابل رژیم صهیونیستی نیز در دوستی متقابل کوتاهی نکرده است، به طور مثال این رژیم به خاطر قدردانی از حمایت های بی دریغ ساکوزی تمبری را که حاوی عکس وی می باشد، در تاریخ 28 ژانویه 2007 منتشر ساخته است. سارکوزی همان گونه که پیوسته و بی نهایت از "اسراییل" حمایت می کند، بی نهایت نیز با ترکیه دشمنی می ورزد و چنین کینه توزی پیوسته مانع پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا شده و به گره کوری تبدیل گردیده است. ساکوزی نیز گاه و بیگاه تکرار می کند که با پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا مخالف است. وی در شهر " نیم " آفریقای جنوبی اظهار داشت که ترکیه در سرنوشت و آینده اروپا تاثیر گذار است و ما همیشه خواهان داشتن روابط ویژه ای با این کشور هستیم وی چنین رابطه ای به عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا منجر نخواهد شد.

این افکار و باورها و احساسات ساکوزی موجب شد تا رجب طیب اردوغان درس اخلاقی مناسبی به رییس جمهور مغرور فرانسه بدهد که در تاریخ سابقه نداشته است. سارکوزی اعلام کرد که از ترکیه دیدار خواهد کرد ولی وی در این دیدار به عنوان رییس جمهور فرانسه شرکت نخواهد کرد بلکه از این کشور به عنوان رییس گروه بیست دیدار می کند و این دیدار بسیار کوتاه خواهد بود، بیش از 6 ساعت طول نخواهد کشید. چنین اعلام و اقدامی موجب انزجار بیشتر نخست وزیر شجاع ترکیه شد و بر نفرت های گذشته وی افزود. توهین اردوغان به گونه ای بود که هیچگاه به ذهن ساکوزی خطور نمی کرد. اردوغان تصمیم گرفت که هدیه یادگاری به سارکوزی بدهد که هدف از آنان ضایع ساختن ساکوزی بود تا از این طریق به وی یادآور شود که ترکیه بر کشورش برتری هایی نیز دارد. وی نامه رسمی سلطان سلیمان را به سارکوزی هدیه کرد که در سال 1526 میلادی در جواب استمداد فرانسس اول پادشاه فرانسه از این سلطان نوشته شده بود. در آن زمان فرانسس اول در اسارت اسپانیایی ها قرار داشت وی با ارسال نامه ای به سلطان عثمانی از وی کمک خواسته بود تا او را از اسارت اسپانیایی ها آزاد سازد. سلطان عثمانی در این نامه به فراسس اول اطمینان داده بود که به زودی وی را آزاد خواهد کرد و عملا نیز این کار را انجام داد و نیروی عظیمی را برای آزادی وی به اسپانیا ارسال داشت و او را آزاد ساخت و به کشورش بازگرداند. این درس نشان می دهد که اردوغان تا چه اندازه باهوش است و در سیاست مهارت دارد و وی چگونه توانست بر خودخواهی سارکوزی غلبه پیدا کند و به او بیاموزد که چگونه با کشورهای بزرگ و مردانی رفتار کند که تاریخ را بهتر از او می دانند و می فهمند.
نویسنده : ماجد احمد ابو مرادادامه مطلب

Share طبقه بندی: مقالات،  صهیونیسم بین الملل، 
برچسب ها: درس اخلاقی فراموش نشدنی اردوغان به سارکوزی، نیکولا سارکوزی، رییس جمهور فرانسه، صهیونیستی، رجب طیب اردوغان،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 اسفند 1389 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :