تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - انتقام از 80 نفر

 
 
انتقام از 80 نفر

مرصوص - دیده بان : در روزهای اخیر امریکا و اروپا به بهانه حقوق بشر سناریوی جدیدی را علیه ایران اسلامی در دستور کار قرار داده‌اند تا به‌زعم خود عدم توفیق در عرصه‌های تحریم اقتصادی و ایجاد آشوب داخلی را از این طریق جبران کنند.
خبرگزاری رویترز در این زمینه گزارش کرده است که دیپلمات‌های غربی می‌گویند ایالات متحده به‌ آرامی مشغول اعمال نفوذ بر محافل سیاسی است تا زمینه‌های ایجاد یک گروه ویژه تحقیقات در سازمان ملل درخصوص نقض حقوق بشر در ایران را فراهم کند. بنا بر این گزارش، هیئت ایالات متحده در شورای حقوق بشر در سازمان ملل متحد به دنبال جلب حمایت کشورهایی از تمامی نواحی جهان برای تنظیم پیش‌نویس قطعنامه‌ای است که دولت ایران را به خاطر «پایمال کردن حقوق بشر» در مرکز توجه بین‌المللی قرار دهد.
خبرگزاری فرانسه نیز در این زمینه از اقدامات اروپایی‌ها خبر داد و گزارش کرد که شش کشور اروپایی پیشنهاد داده‌اند تا در نشست ماه آینده وزرای خارجه این اتحادیه، تحریم ناقضان حقوق بشر در ایران از سوی اتحادیه در دستور کار قرار گیرد. در طرح این شش کشور اروپایی افرادی همچون قضات و بازپرس‌ها که به ادعای آنها حقوق بشر را در ایران نقض می‌کنند، هدف قرار خواهند گرفت.
اما قبل از تصمیم یا تصویب اروپایی‌ها، سایت‌های مرتبط با منافقین و فتنه سبز، فهرست مورد نظر اروپا و امریکا را برای تحریم منتشر می‌کنند که البته این امر بیانگر خاستگاه و منابع خبری اروپایی‌ها برای تحریم شخصیت‌های ایرانی است. بهره‌گیری از مؤلفه حقوق بشر برای تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و تحریم شخصیت‌های ایرانی برای ممانعت از سفرهای بین‌المللی آنها و همچنین توقیف اموال و دارایی‌های آنها در اتحادیه اروپا واجد چند نکته اساسی است:
الف: بهره‌گیری از مؤلفه حقوق بشر برای تحریم، در حالی است که امریکایی‌ها و اروپایی‌ها اذعان دارند تحریم‌های آنها به بهانه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران تأثیری نداشته و ایران توانسته است با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درونی و شکاف‌های موجود در نظام اقتصادی و سیاسی غرب، این تهدید را به فرصت تبدیل کند. به همین دلیل این مصوبه بیشتر کاربرد عملیات روانی داشته و با هدف تقویت «مزدوران داخلی» در دور جدید اغتشاشگری صورت می‌گیرد.
ب: اسامی ذکر شده در لیست 80 نفره تحریم اروپا نظیر آقایان مصباح یزدی، سیداحمد خاتمی، محمد یزدی، شریعتمداری و... کسانی هستند که در سال‌های اخیر در عرصه روشنگری و بصیرت‌افزایی توده‌های اجتماعی نقش داشته و باعث شده‌اند که ماهیت پلید فتنه‌گران داخلی برای مردم روشن شود. امریکایی‌ها و اروپایی‌ها به زعم خود با این تحریم‌ها قصد دارند در عین دامن زدن به آشوب‌ها، جبهه روشنگری در برابر فتنه را خاموش کنند.
ج: مقایسه در عرصه مهمی که دشمن در سال‌های اخیر برای تحریم ایران انتخاب کرده «موضوع هسته‌ای و موضوع روشنگری اجتماعی در برابر جنگ نرم دشمن» نشان‌دهنده ضربه‌پذیری دشمنان اسلام از این دو عرصه است، یعنی به همان میزان که امریکا و اروپا از پیشرفت‌های هسته‌ای ایران و کارآمدی نظام نگرانند، به همان میزان نیز آگاهی توده‌های اجتماعی نسبت به راهبردهای دشمن علیه ایران و ماهیت وابسته «فتنه سبز» نگرانند.
د: اما متهم‌سازی ایران و مسئولان ایرانی به عدم رعایت حقوق بشر به مستند دیگری نیز نیاز دارد که آن همانا تلاش برای افزودن به آمار صدمه‌دیدگان در حوادث اخیر است و به همین دلیل دشمنان در تحرکات اخیر، با استفاده از منافقین و سلطنت‌طلب‌ها و گروه‌های صهیونیست سعی دارند تا با به خشونت کشاندن اجتماعات غیرقانونی، برای دشمنان مستندسازی کنند که وقوع برخی حوادث در روز 25 بهمن و تلاش برای خبرسازی در روزهای دیگر محصول این سناریو است.
ه‍: اما در میان تحریم‌های مورد اشاره افراد مذکور، توقیف دارایی‌های آنها در اتحادیه اروپا از نکات قابل توجه در این فضاسازی است. به‌رغم آگاهی آنان از وضعیت مالی افراد مورد اشاره، این تحریم‌ها هدفی جز القای سوء در مورد زندگی سالم اقتصادی این افراد که عمدتاً از شخصیت‌های نظام هستند، ندارد.


نویسنده : عباس حاجی‌نجاری


ادامه مطلب

Share طبقه بندی: مقالات، 
برچسب ها: عباس حاجی‌نجاری، انتقام از 80 نفر، حقوق بشر، خبرگزاری رویترز، نقض حقوق بشر، پایمال کردن حقوق بشر، فتنه سبز، مصباح یزدی، سیداحمد خاتمی، محمد یزدی، شریعتمداری،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 اسفند 1389 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :