تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - ترویج مسیحیت در برخی استان‌های كشور

 
 
آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی
دیده بان - مرصوص : رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم گفت: در راستای مبارزه با مسیحیتی كه در بعضی استان‌ها رواج پیدا می‌كند كارهایی انجام گرفته و هزینه‌هایی هم صرف شده است اما بازدهی ندارد.

 آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار با رییس و معاونان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این‌كه از فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان یك طلبه حوزه از قدیم‌الایام اطلاع داشته‌ام، تصریح كرد: نوع اقداماتی كه در دفتر تبلیغات اسلامی صورت می‌پذیرد بسیار خوب است. 
وی افزود: كار انسانی همواره جای تكامل دارد و در ارزیابی كلی دفتر تبلیغات اسلامی كه یكی از مراكز مثبت و تاثیرگذار نظام است باید كامل‌تر به سمت مقصود حركت كند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: رهبر معظم انقلاب عنایت بسیاری نسبت به ارتقای سطح كیفی كارها دارد و این امر امیدواری بیشتری را ایجاد می‌كند كه همه خدمت كنندگان به اسلام و نظام به ارتقابخشی سطح كیفی كار خود بپردازند.

وی گفت: با توجه به نگاه كلی كه به حوزه و فعالیت‌های حوزه و دفتر تبلیغات به عنوان ارگانی از حوزه وجود دارد اگر مجموعه‌ای تشكیل می‌شد بسیار موثر بود تا بدانیم روحانیت امروز كشور در چه وضعیتی قرار دارد.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) بیان كرد: امروز بسیاری از روحانیون هستند كه از كارهای دفتر تبلیغات اطلاعی ندارند و ما باید به عنوان قدم اول وضع موجود را بررسی كرده و در معرفی صحیح خود، برنامه‌ها و اهداف اقدام كنیم.

وی با اشاره به ضرورت بررسی وضعیت روحانیت امروز در دنیا گفت: باید بدانیم كه روحانیت برای وضع ایده‌آل چگونه باشد و چه فاصله‌ای را با وضعیت مطلوب دارد.

مصباح یزدی همچنین با بیان اینكه آفت‌ها و آسیب‌ها از سرعت حركت ما به سوی اهداف می‌كاهد، خاطرنشان كرد: باید آسیب‌ها و آفت‌های حوزه را شناخت.

وی همچنین با بیان اینكه یك اتاق فكری از مراكز فعال حوزه مانند جامعةالمصطفی، مدیریت حوزه، دفتر تبلیغات و سازمان تبلیغات باید تشكیل شود، خاطرنشان كرد: در این اتاق با حضور نمایندگان پخته، دوراندیش و كلان باید به سیاست‌گذاری برای حوزه پرداخت و طرح جامعی را ارائه كرد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ترویج مسیحیت در برخی استان‌های كشور گفت: در راستای مبارزه با مسیحیتی كه در بعضی استان‌ها رواج پیدا می‌كند كارهایی انجام گرفته و هزینه‌هایی هم صرف شده است اما بازدهی ندارد به این دلیل كه برنامه و نظارتی ندارد.

وی تصریح كرد: اگر علاقه داریم كه با وهابیت مبارزه كنیم باید مدرسه‌ای در این خصوص تشكیل دهیم و كتاب‌های مهمی در این زمینه نوشته شود و اینگونه به مبارزه بپردازیم.

مصباح یزدی با تقدیر از فعالیت‌های مركز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی گفت: اساس فعالیت این مركز و اینكه 300 كارشناس در اختیار سؤال كنندگان باشند، اقدام بسیار بزرگی است و باید سعی كرد كیفیت آن را بالا برد و با نظارت، كنترل و امكاناتی كه است، می‌توان پاسخ سؤالات را به صورت پرسش و پاسخ‌هایی منتشر كرد تا همگان از آن استفاده كنند.

وی بیان كرد: امروزه سایت‌های زیادی هستند كه علیه نظام اسلامی فعالیت می‌كنند و باید توجه داشت كه پاسخگویی كار بسیار ارزشمندی است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: تبلیغ ما نباید یك تبلیغ كلیشه‌ای شود و باید برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد تا بهترین‌ها انتخاب شوند و از موازی‌كاری در تبلیغ باید جلوگیری شود و زمینه‌های وسیعی برای تبلیغ اسلامی وجود دارد كه ما هنوز كشف نكرده‌ایم.

وی تصریح كرد: تخصصی شدن دروس حوزه مدت زیادی است كه مطرح شده، اما به جایگاه خوبی نرسیده و البته نمی‌توان توقع داشت كه همه برنامه‌ها در ظرف شش ماه و یا یكسال عملی شود ولی باید از یك نقطه‌ای شروع كرد و طرح داشت تا دید كمبود در كجا قرار دارد.

مصباح یزدی با اشاره به آفت سیاست‌زدگی بیان كرد: دولتی می‌آید و چند سالی می‌ماند و می‌رود و در هیچ كشوری هیچ سیاستی پایدار نبوده و نمی‌شود پیش‌بینی كرد كه چنین چیزی هم باشد و اگر كارهای فرهنگی و دینی ما به گونه‌ای تنظیم شود كه متأثر از كارهای سیاسی شود نوساناتی در آن پیدا خواهد شد و این آفت بسیار بزرگی است.

وی با بیان اینكه به استقلال حوزه باید توجه ویژه‌ای داشت، تصریح كرد: باید توجه داشت كه جریانات سیاسی و حركات سیاسی در حركات اصلی ما نقش نداشته باشند و كسانی كه پست‌های كلیدی دارند خود ابزار سیاست نباشند.

وی خاطرنشان كرد: اینكه دین و دستگاه‌های دین ابزاری شود برای سیاستمداران كار بسیار بدی است و متاسفانه چنین چیزهایی واقع شده است كه باید سعی كنیم دیگر تكرار نشود. 


ادامه مطلب

Share طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: ترویج مسیحیت در برخی استان‌های كشور، تبلیغ مسیحیت در ایران، مسیحیت، ترویج مسیحیت در ایران، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :