تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - آقایان ولایی تا کی می خواهید از ولایت خرج کنید !

 
 
امام خامنه ای
دیده بان - مرصوص : ولایت پذیری و ولایت مداری چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت . بودند و هستند کسانی که مدعی ولایت مداری هستند و در نقاب ولایت پذیری هر کاری انجام می دهند و گاهی همه این کارها خواسته و یا به ندرت ناخواسته در راستای ضربه به جایگاه مقدس ولایت فقیه است .
موضوعی که این روزها نقل مجالس و محافل داخلی و خارجی شده است . مسئله وزارت اطلاعات . . . موضوعی که فصل الخطاب سخنان مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیرشان با مردم بود .
خدمات دولت قابل تقدیر و ارزشمند هستند . . .
بعد از بحران 10 روزه ای که هیچ گاه همه ابعاد آن به صورت علنی و شفاف بیان نشد ، بحث جدیدی شروع شده است که ریشه آن را می توان به راحتی حدس زد .
موضوع ادغام 8 وزارت خانه که مورد اختلاف قوه مجریه و مقننه شده است . بحثی که هر طرف دلایل خاص خود را برای قانونی جلوه دادن و یا غیر قانونی بودن آن مطرح کرده است و هر طرف مخاطب خود را به بی قانونی متهم می کند .
اما مگر آقایان مجری قانون و قانونگذار فراموش کرده ان که برای این گونه اختلافات مرجعی قانونی ( و نه فرا قانونی ) وجود دارد . آقایان محترم دولت و مجلس این دعوای کودکانه خود را مگر نمی دادند که چگونه باید حل کنند ؟
مگر شورای نگهبان قانون اساسی برای چنین مواقعی که یک قانون چند مدل تفسیر می شود به وجود نیامده است ؟
وقتی قانون اساسی کشور راه حلی برای اختلاف قانونی قرار داده ، آقایان می خواهند آنقدر حاشیه برای یک اختلاف ( که راه حل آن هم مشخص است ) ایجاد کنند و موضوع را ادامه دهند که آخر پای ولایت را به آن موضوع باز کنند ؟
اتفاقی آقای احمدی نژاد می خواستند در مورد وزارت ورزش و جوانان اجرا کنند . نامه نگاری به مقام معظم رهبری برای تاسیس یک وزارت خانه ! مجلس قانون گذار مصوبه ای داشتند برای ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی . دو سازمانی که بودجه های کلانی دریافت می کردند ولی نه تنها خروجی خاصی نداشتند ، بلکه آقایان حاضر به پاسخگویی هم نبودند . دولت هم حرف های خاص خود را داشت . این که این وزارت خانه بر خلاف برنامه پنجم توسعه مبنی بر کاهش وزارت خانه ها است و . . . ( مصوبه ای که هنوز اجرایی نشده است !!)
در آخر به نظر می رسد دولت - به علت اینکه نظر شورای نگهبان را قبول نکرده است - قصد دارد این موضوع را برای اینکه به نفع نظر خود به پایان ببرد پای مقام معظم رهبری را به میان آورد که شاید اقدام خود را قانونی جلوه دهد .
انشاالله که آقایان بیشتر از این برای اقدامات خود – قانونی یا غیر قانونی – در حالی که راه حل قانونی آن مشخص است ، از مقام ولایت خرج نکنند . . .ادامه مطلب

Share طبقه بندی: مقالات اختصاصی، 
برچسب ها: ولایت پذیری، ولایت مداری، نقاب ولایت پذیری، جایگاه مقدس ولایت فقیه، وزارت اطلاعات، مقام معظم رهبری، ادغام 8 وزارت خانه، قوه مجریه، شورای نگهبان قانون اساسی، وزارت ورزش و جوانان،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :