تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - ما خود فاجعه آفرینیم . . .

 
 
حادثه خمینی شهر

دیده بان - اختصاصی مرصوص : حادثه اصفهان ، حادثه ای بود که می شد حدس زد دیر یا زود اتفاق می افتاد . حادثه ای که اگر وضع به همین منوال پیش رود ، بیم آن هست که باز تکرار شود .
موضوعی که در این حادثه هیچ گاه به آن پرداخته نشد و تنها یک بار به آن اشاره شد ، وضعیت خانواده ای بود که در آن باغ بودند . وضعیتی که باعث تحریک به گفته مسئولین همسایه آنها شد و آن اتفاق رخ داد .
خانواده ای که به آنها تعرض شده بود ، به صورت مختلط ، بد حجاب و وضعی زننده در یک باغ اقدام به رقص و پایکوبی می کنند که این امر همراه با صدای بلند آهنگ باعث جلب توجه همسایه می شود .

فکر کنم همین مقدار توضیح درباره ابعاد دیگر این حادثه برای مقدمه کفایت کند و نیازی به توضیح بیشتر نباشد . اما در سطح پایین تر و در جامعه ، دختران و زن های بد حجاب و گاها بی حجاب ، باعث جلب توجه مردان و پسران جوانی می شوند که امنیت از آنها صلب شده است . امنیت زنان و دختران در گرو امنیت روانی مردان و پسران می باشد که اگر هر کدام از آن ها کم رنگ شود ، هر دو گروه ضرر خواهند کرد .
وقتی زنی خود را با هزار نوع مواد آرایشی و لباس های تنگ و جذاب در معرض دید مردان و پسران قرار می دهد ، باید منتظر این باشد که افراد ضعیف النفس و هوسران را به دنبال خود داشته باشد و هر لحظه منتظر حادثه ای باشد .
بعضی از غرب زدگان می گویند که اگر ما جامعه را در بحث حجاب آزاد بگذاریم دیگر شاهد چنین حوادثی نخواهیم بود ، چیزی که در غرب اتفاق افتاده است . اما اتفاقی که غرب افتاده این نیست ، بلکه بروز چنین حوادثی در آنجا عادی شده است .
دیروز طرح امنیت اجتماعی دوباره آغاز شد . طرحی که سال پیش با فراز و فرود هایی همراه بود . از اقدام قاطع ناجا تا مخالفت رئیس جمهور با این طرح . چیزی که در این سال ها بسیار پررنگ شده و افزایش پیدا کرده است ، تعداد شهدا و جانبازان امر به معروف و نهی از منکر است . یعنی هزینه امر به معروف در جامعه بالا رفته است . وضع به شکلی شده است که هر کسی اگر منکری را مشاهده کند ، مزاحمت برای نوامیس مردم را مشاهده کند ، آدم ربایی در روز روشن را مشاهده بکند . . . باید این موضوع را در نظر داشته باشد که پس از اقدام ممکن است هر حادثه ای رخ دهد . موضوعی که عملکرد قوه قضائیه ، دولت ، ناجا و . . . باعث ایجاد آن شده است .
به گفته قرآن "مضمون این آیه این است که اگر امر به معروف ونهی از منکر در جامعه نباشد انسانی که در آن زندگی می کند خاسر است و ضرر و زیان هایی متوجه اوست. "
این ضرر و زیان متوجه همه افراد جامعه می باشد . کسانی که گناه می کنند و کسانی که امر به معروف نمی کنند .
شاید اگر کسی به آن خانواده اصفهانی تذکر می داد صدای ضبط شان را کم کنند و در مراسماشان از حد و حدود خارج نشوند ، هیچ گاه حادثه خمین رخ نمی داد .ادامه مطلب

Share طبقه بندی: حجاب،  مقالات اختصاصی، 
برچسب ها: حادثه خمینی شهر اصفهان، ما خود فاجعه آفرینیم، امر به معروف و نهی از منکر، حجاب، حجاب در جامعه، بی حجابی در جامعه، شهدای امر به معروف، جانبازان امر به معروف،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 خرداد 1390 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :