تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - حلقه مفقوده طرح امنیت اجتماعی

 
 
حلقه مفقوده طرح امنیت اجتماعی
دیده بان - مرصوص : هر اتفاق اجتماعی ، تاثیر پذیر از عوامل مختلفی است که نتیجه کارکرد این عوامل ، در جامعه به صورت هنجار و یا هنجار شکنی بروز پیدا می کند .
طرح امنیت اجتماعی ، در راستای امر به معروف و نهی از منکر از چندی پیش توسط ناجا در جامعه آغاز شد . در این طرح بنا به گفته فرماندهی ناجا ، سردار احمدی مقدم ، بنا به خواست مردم و جامعه ، مبارزه با افراد بی حجاب ، بد حجاب و هنجار شکنان در دستور کار قرار گرفت .
جدای از ایجاد ناامنی روانی در جامعه توسط هنجار شکنان و گاها اجرای این برنامه به صورت سازمان یافته ( مانند آن چیزی که در ماجرای دستگیری حدود 80 دختر هنجار شکن و اسکیت سوار در قم رخ داد ) ناجا و حتی نیروهای امنیتی باید به دنبال عامل ترویج و تشویق این هنجار شکنان باشند .
به طور مثال تولید کننده پوشاکی را در نظر بگیرید که با استفاده از یک مدل لباس غربی و مغایر با اصول اخلاقی کشور تعداد انبوهی لباس تولید می کند و با پخش آن در سطح بوتیک ها و فروشگاه های لباس ، نوع خاصی از مدگرایی را القا می کند . این فرد با تولید انبوه خود ، و ترقیب خریداران لباس ، باعث بروز هنجار شکنی می شود . با توجه به موضوع مطرح شده ، قبل از اینکه با حلقه آخر این هنجار شکنی برخورد شود – یعنی مردمی که در سطح جامعه تردد می کنند – باید با سر منشا و مروج آن برخورد شود .
البته در بعضی موارد مشاهده شده است که ناجا با فروشندگان این پوشاک برخورد کرده است اما تولیدکنندگان از برخورد قانونی مصون مانده اند .
به نظر می رسد اگر مسئولین فرهنگی کشور و ناجا بخواهند با معضلات اجتماعی و در حال حاضر بد حجابی و هنجار شکنی برخورد قاطع و کاملی انجام بدهند ، نیاز است علاوه بر فرهنگ سازی در این زمینه ، با سر منشا این مدگرایی و ساختار شکنی که همانا تولید کنندگان ، واردکنندگان و حتی طراحان لباس می باشند برخورد قاطع و قانونی داشته باشند .


ادامه مطلب

Share طبقه بندی: حجاب،  مقالات اختصاصی، 
برچسب ها: حلقه مفقوده طرح امنیت اجتماعی، طرح امنیت اجتماعی، نقد طرح امنیت اجتماعی، مشکل طرح امنیت اجتماعی، هنجار شکنان، هنجار شکن، مشکل هنجار شکنان،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 خرداد 1390 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :