تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - تیرهایی که از دیوار رد می شوند . . .

 
 
دیده بان
دیده بان - مرصوص : یه ضرب المثل قدیمی هست که می گه " هر چی سنگه ، واسه پای لنگه " . حالا حکایت ماست و نسخه آپدیت شده این ضرب المثل " هر چی سنگه ، واسه پای لنگ هم نباشه ، واسه ما هست " .
چند سال پیش بنا به توصیه تعدادی از دوستان و اقتضای زمانه ، فعالیت مجازی خود را در گوشه ای از نت ، با ساخت یک آی دی و وبلاگ آغاز کردیم . به امید اینکه بتوانیم در این فضای گسترده ، کمی موثر باشیم . بدون "های" و بدون "هوی" نم نمک وبلاگ را تبلیغ کرده و با دوستان زیادی آشنا شدیم . با توجه به تعداد بازدیدکننده ها و فضای ذهنی ایجاد شده برای خودم ، برای  اولین بار و آخرین بار در یک مسابقه وبلاگ نویسی شرکت کردم – که ای کاش شرکت نمی کردم – و اتفاقا رتبه اول در موضوع وبلاگ را هم کسب کردم .
بعد از آن مسابقه تصمیم گرفتم در این فضای پر هیاهو  ، بی صدا و چراغ خاموش کار خود را انجام دهم . البته کار مهمی هم انجام نمی دادیم ، در حد خودمان گوشه ای از نت را اشغال کرده بودیم تا فتنه 88 که یکی از وبلاگ هایمان از موتور جستجوی گوگل حذف شد . باورکردنی نبود . تا دو سه روز یکی از مطالبمان در جستجوی گوگل اول بود ولی بعد از سه روز ناگهان از گوگل حذف شدیم . فهمیدیم که جای خوبی را نشانه گرفته ایم . اما بعد از دوهفته آن وبلاگ از بلاگفا هم حذف شد . به همین راحتی که می نویسم به همین راحتی اول از گوگل حذف شدیم و سپس از بلاگفا .
در کار خود مصمم تر شدیم . فهمیدیم این گوشه ای را که اشغال کرده ایم بعضی ها توان دیدن ما را در این یک گوشه هم ندارند و می خواهند این گوشه را هم از ما بگیرند . این بود که برای جلوگیری از این مشکلات چاره اندیشی هایی کردیم و تا حدودی جواب گرفتیم . خلاصه زنده و فعال بودن وبلاگ های فعلی فراینده طولانی و پیچیده ای را طی کرده است .
اما اتفاقی که باعث شد این سیاهه را بنویسم ، اتفاق عجیب دیگری بود که هیچ گاه فکر نمی کردم اتفاق بیافتد .
بلوکه شدن آی دی مان در یاهو . . . قبلا پیش بینی کرده بودیم که احتمال هک شدن آی دی وجود دارد اما اینکه آی دی مان توسط یاهو بلوکه شود دور از انتظار بود . اتفاقی که باعث شد باز هم به آن گوشه از نت بیشتر بچسبیم و با اراده ای قوی تر در سنگرمان بمانیم .
آی دی قبلی که بلوکه شد    karami_1144_0@yahoo.com
آی دی فعلی و تازه تاسیس     karami_11440@yahoo.comادامه مطلب

Share طبقه بندی: اخبار اختصاصی، 
برچسب ها: بلوکه شدن آی دی در یاهو، karami_1144_0@yahoo.com، karami_11440@yahoo.com،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :