تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - خودتان از جنگ می ترسید یا ما را می خواهید از جنگ بترسانید ؟؟!

 
 
دیده بان - مرصوص : یادم می آید روزهای آخر دولت هاشمی ، خبرنگار صدا و سیما از وزا در مورد خاطرات خوش و بدشان می پرسید که رسید به وزیر نفت آقای زنگنه .

خبرنگار : آقای زنگنه بهترین خاطره شما در دوران مسئولیتتان چیست ؟

زنگنه : فتح فاو

-          بدترین خاطراتان ؟

-          از دست دادن فاو . . .

بلی . وزیر نفت بهترین خاطره اش را به همین سادگی و کوتاهی بیان کرد . فاو شهر بسیار کوچکیست در عراق که موقعیت استراتژیکی مهمی در دوران 8 سال دفاع مقدس داشت . ایران توانست طی 11 روز در عملیات والفجر 8 فاو را فتح کند . فکر کنم نیازی نباشد که از امکانات نظامی ایران و عراق در اینجا چیزی اضافه کنم که همه چیز همچنان واضح است .

و اما چند سال بعد (2003 میلادی ) ، در حمله آمریکا به عراق ، آمریکا حتی چند روز بعد از اشغال بغداد نتوانست وارد فاو شود . ارتش عراق منحل شده بود ، نیروهای آمریکایی در بغداد مستقر شده بودند و هیچ هواپیما ، تانک ، نفربر و . . . در جنگ فاو حضور نداشت . تنها نیروهای پیاده عراقی جلوی ارتش کاملا مجهز آمریکا ایستاده گی کرده بودند .

سه سال بعد ( 2006 میلادی ) . بزرگترین ارتش در خاورمیانه و سومین ارتش مجهز دنیا ، به لبنان حمله کرد . تنها مانع ورود این ارتش به خاک لبنان ، گروهی از جوانان شیعه لبنانی بودند که با قدرت جلوی آن ایستادند . در اینجا ارتش اسرائیل با تمام توان نظامی خود اعم از تانک های مرکاوا ، هواپیماها و هلی کوپترهای نظامی فوق پیشرفته آمریکایی و اروپایی ، یگان های زرهی و . . . به جنگ تعدادی از جوانان لبنانی که سنگین ترین سلاح آنان توپ 106 بود آمد . نتیجه جنگ عقب نشینی نیروهای اسرائیل از لبنان . ( جنگ 33 روزه )

دو سال بعد ( اواخر 2008 / اوایل 2009 ) . این بار ارتش اسرائیل پس از افتضاح جنگ 33 روزه ، به باریکه غزه حمله کرد . باریکه ای به معنای واقعی باریک ( 41 کیلومتر در 14 ~ 6 ) . سومین ارتش دنیا در مقابل عده ای جوان فلسطینی که سلاح سنگینی نداشتند . پیشرفته ترین سلاح آنان تعدادی موشک دست ساز بود که مواد منفجره آن از ترکیب چند نمک به دست می آمد !!! پس از 22 روز اسرائیل آتش بس یک طرفه اعلام کرد . چیزی که در تاریخ فلسطین سابقه نداشت !

نیاز به مقدمه و توضیح و تفسیر و . . . نیست . یک معادله بدون مجهول .

تنها دلیل تهدید ایران به جنگ توسط آمریکا ، اسرائیل و انگلیس در روزهای اخیر دو حالت بیشتر ندارد .

الف) انحراف افکار عمومی مردم منطقه خاورمیانه ، اروپا و آمریکا از موج بیداری اسلامی و بیداری مردمی  .

ب) به بن بست رسیدن نظام سرمایه داری و زمینه سازی برای خودکشی تراژدیک ( جنون مرگ )ادامه مطلب

Share طبقه بندی: مقالات اختصاصی، 
برچسب ها: حمله آمریکا به ایران، حمله اسرائیل به ایران، حمله انگلیس به ایران، نظام سرمایه داری،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 14 آبان 1390 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :