تبلیغات
صفوف آهنین - مرصوص - معترضین ساختمان پزشکان ، ساکتین شش و بش

 
 
نقد شش و بش
دیده بان - مرصوص : زمانی که سریال طنز ساختمان پزشکان در صدا و سیما پخش می شد ، عده ای در قالب سایت های ارزشی هجمه گسترده ای را علیه این سریال آغاز کردند . در آن زمان هم در یادداشتی نوشتیم که این حملات بی معناست و این سریال طنز از تهمت های زده شده مبرا و برداشت های نوشته شده در این انتقادها ساخته و پرداخته ذهن نویسنده است . تنها مشکل سریال ساختمان پزشکان ، انتقاد صریح از رفتارهای بد جامعه و مسئولین بود .
اما چیز عجیب در این بین ، عدم انتقاد از فیلم های سینمایی بود که هر روزه در همه کشور پخش می شود و علی رغم نظارت ارشاد و . . . گاها شاهد فسادهای علنی ، ترویج مسائل جنسی غیر شرعی و حتی در برخی موارد شاهد ترویج همجنس گرایی هستیم چیزی که در ساختمان پزشکان نبود اما دوستان اصرار داشتند که هست .
چند وقت پیش به پیشنهاد یکی از دوستان برای دیدن فیلم "شش و بش" به سینما رفتیم . به نظرم مدت دو هفته هم از اکران عمومی آن گذشته بود . در صحنه ای از فیلم حیایی و گلزار شب کنار هم همدیگر می خوابند و حیایی گلزار را بقل می کند .
من از کلیه خوانندگان عذرخواهی می کنم اما مجبورم برای روشنگری این مطالب را بنویسم .
در صحنه ای دیگر حیایی و گلزار باهم به حمام می روند و الفاظ رکیکی بینشان رد و بدل می شود .
حال با این صحنه های مبتذل و ترویج مستقیم همجنسگرایی ، آن سایت هایی که ساختمان پزشکان را متهم به ترویج همجنسگرایی می کردند کجایند ؟
بعد از این مدت طولانی آیا هیچ کس احساس خطر نکرده است ؟ هیچ کس به این فکر نبوده که این فیلم ترویج همجنسگرایی می کرده ؟ و یا اینکه ساختمان پزشکان مشکل سیاسی داشته ؟
بعد از دیدن فیلم "شش و بش" قصد داشتم این مطلب را بنویسم اما در بین روزمرگی و شلوغی کاری هم فرصت نشد و هم فراموش شد و بهانه اصلی نوشتنش در این زمان " صحبت های آیت الله علم الهدی" درباره این فیلم بود .ادامه مطلب

Share طبقه بندی: مقالات اختصاصی، 
برچسب ها: نقد شش و بش، شش و بش، همجنسگرایی در شش و بش، صحبت های آیت الله علم الهدی درباره شش و بش، ساختمان پزشكان، نقد ساختمان پزشكان، امین حیایی، محمدرضا گلزار،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 آبان 1390 توسط دیده بان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : | :